JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? To chyba jedno z pierwszych pytań, jakie stawiają sobie osoby, które pierwszy raz będą miały przyjemność pozować przed obiektywem aparatu.

Dlaczego mówię, że to przyjemność? Ponieważ tak powinieneś traktować sesję zdjęciową. To ma być przyjemność dla Ciebie i mile spędzone chwile, które zapamiętasz na lata. Dlatego na sesji robię wszystko, aby utrzymać luźną, fajną atmosferę.

Jeżeli pierwszy raz będziesz pozował, nie martw się tym. Podpowiem Ci, co i jak. Zaufaj mojemu doświadczeniu. Znam się na tym.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które weź sobie do serca, a czas, jaki spędzisz podczas sesji, na pewno będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Taka sesja zdjęciowa na pewno zakończy się wyjątkowymi portretami.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej
Męskie portrety, sesja zdjęciowa

PRZEDE WSZYSTKIM BĄDŹ SOBĄ!

To jest żelazna zasada, która doskonale sprawdza się na każdej mojej sesji. Zero stresu. To ma być przyjemność dla Ciebie i mile spędzone chwile, które zapamiętasz na lata. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, ponieważ to będzie widać na zdjęciach. Bądź sobą.

Nie tłum w sobie swoich emocji. Jeśli się stresujesz, powiedz mi o tym. Nie wstydź się tego. Przed Tobą też były osoby, które pozowały pierwszy raz i doskonale dały sobie radę. Ty też sobie świetnie poradzisz. Razem damy radę!

Dokładam wszelkich starań, aby Twoje zdjęcia były jak najbardziej autentyczne i naturalne, dlatego jedyne, o co Cię proszę, to żebyś był sobą podczas sesji i współpracował ze mną. Bądź naturalny, uśmiechnięty, zachowuj się tak samo, jak na co dzień. Resztą zajmę się ja.

ALE JA NIE UMIEM POZOWAĆ!

I bardzo dobrze! Wcale nie oczekuję od Ciebie, że będziesz modelem lub będziesz umiał pozować. Wręcz przeciwnie. Chcę tylko tego, abyś poczuł się komfortowo i na luzie. Zero stresu. Doskonale wiem, co to za uczucie, gdy denerwujesz się przed fotografem. Sam tego doświadczyłem. Sztywne z reguły są tylko pierwsze ujęcia. Z każdą kolejną minutą sesji, poznajemy się bliżej i oswajamy.

Zachowując się naturalnie przed obiektywem, masz większe szanse na autentyczne i naturalne zdjęcia. Jedyne co możesz poćwiczyć w domu, to patrzenie na siebie w lustrze i uśmiechanie się oczami. Da Ci to trochę pewności siebie. Zdecydowana większość mężczyzn, których fotografowałem, pozowała przed obiektywem po raz pierwszy i dali radę. Ty też doskonale sobie poradzisz!

Męska sesja zdjęciowa - Michał
Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

W CO MAM SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ?

Podczas sesji zdjęciowej bardzo ważne jest, abyś czuł się swobodnie, ale też atrakcyjnie, dlatego ubierz się w to, w czym się najlepiej czujesz, w czym jesteś sobą. Absolutnie nie wymagam od Ciebie, abyś ganiał po sklepach i szukał najnowszych trendów w ubraniach. Nie o to tu chodzi.

Podczas sesji strój nie powinien ograniczać Twoich ruchów, musisz czuć się na luzie. Pamiętaj, że czasami trzeba będzie podskoczyć, kucnąć, usiąść, położyć się na ziemi, zdjąć buty. Tak, to są nieodzowne elementy sesji. Ma być luz i swoboda. To działa. Zaufaj mi.

Doskonale sprawdzą się ubrania gładkie lub z delikatnym motywem. Wybór ubrania nada sesji charakteru. Ważnym elementem garderoby, które naprawdę potrafią mocno uatrakcyjnić zdjęcia, są okulary słoneczne, czapki, kapelusze, szale, apaszki, rękawiczki czy muszki. Tutaj jest naprawdę duże pole do popisu i możesz zaszaleć.

Dużo pomysłów znajdziesz na mojej tablicy na Pinterest.

JAK WYBRAĆ FAJNE MIEJSCE NA SESJĘ?

Gdzie zrobimy sesję, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Może ona zostać wykonana w plenerze, Twoim mieszkaniu/apartamencie lub konkretnym, wybranym przez Ciebie miejscu. Możesz wybrać motywy krajobrazowe (parki, łąki, ogrody) lub miejskie (industrialne, architektoniczne, itp.) lub tam, gdzie się najlepiej czujesz.

Bardziej wymagający klienci mogą skorzystać z sesji w stylowych wnętrzach czy apartamencie. W takim przypadku cena sesji podlega indywidualnej wycenie.

Jeśli nie bardzo masz pomysł na wybór miejsca na sesję, zdaj się na moje doświadczenie. Z przyjemnością podpowiem ciekawą lokalizację. Moja głowa jest pełna pomysłów. O nic się nie martw. Wspólnie damy radę zrobić coś wyjątkowego.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej
Fotograf portretowy Szczecin - Robert Jachim

DZIEŃ PRZED SESJĄ

W dniu sesji nie umawiaj żadnych ważnych spotkań, ponieważ jeżeli podczas sesji będziesz myślał o tym, że się gdzieś spóźnisz, to zaczniesz się tym stresować i niestety będzie to widać na zdjęciach. Podczas sesji bądź wypoczęty, wyspany, zjedz coś lekkiego. Nie pij alkoholu i nie imprezuj poprzedniego dnia. Zrelaksuj się!

Przed sesją zdjęciową zadbaj o swój wygląd. Zadbaj o to, by oczyścić swoją skórę twarzy, przyciąć paznokcie i przygotować fryzurę. Nie musisz wyglądać jak z okładki, jednak schludny wygląd zawsze dobrze się prezentuje na zdjęciach.

Weź ze sobą dużo uśmiechu, radości, bądź otwarty na nowe doświadczenia, a sesję zdjęciową potraktuj jako wspaniałą przygodę i świetny czas tylko dla Ciebie.

PRZEBIEG SESJI

Moim celem podczas sesji jest uzyskanie od kilku do kilkudziesięciu najlepszych Twoich fotografii. Do uzyskania najlepszego efektu potrzeba czasu. 

Z każdą kolejną minutą podczas sesji, osoba fotografowana zaczyna czuć się swobodniej przed obiektywem, rozluźnia się, nabiera doświadczenia, dzięki czemu mam możliwość uchwycenia najkorzystniejszego wyglądu i charakteru fotografowanej osoby. Dlatego sesje zdjęciowe trwają od godziny, dwóch lub więcej.

Podczas sesji zdjęciowej powstaje od 200-1500 ujęć, z których wybieram tylko te najlepsze i tylko te poddaję profesjonalnej autorskiej obróbce.

Męska sesja zdjęciowa - Łukasz

PODSUMOWUJĄC. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Bądź naturalny, nie stresuj się sesją, nie wstydź się swoich emocji
– Potraktuj sesję zdjęciową jako wspaniałą przygodę, nowe doświadczenie, bądź sobą
– Ubierz się tak, abyś czuł się swobodnie, ale też atrakcyjnie, wybór ubrania nada sesji charakteru, szalej z dodatkami
– Miejsce sesji wybierz tak, abyś czuł się w nim komfortowo
– Dzień przed sesją wypocznij, zrelaksuj się , zadbaj o swój wygląd, nie pij alkoholu, nie umawiaj spotkań na dzień sesji
– Bądź gotowy na wiele zdjęć, nie martw się brakiem umiejętności pozowania, podpowiem co i jak
– Weź ze sobą dużo uśmiechu, radości, bądź otwarty na nowe doświadczenia, a sesję zdjęciową potraktuj jako wspaniałą przygodę i świetny czas tylko dla Ciebie.

error: Ooooops!